www.sady.com.ua
044 273 20 53
050 356 15 10
067 501 97 42

Посадка саду

Закладка саду починається з його проектування, а саме виділення функціональних зон - зони плодових дерев та кущів та зони декоративних насаджень. З естетичних та санітарних міркувань найбільш оптимальним є планування, за яким фруктові дерева та кущі висаджують в глибині ділянки, а декоративні насадження займають фасадну частину.
Фруктові дерева та кущі можуть бути висаджені як по периметру, так і розосереджені по території в залежності від загальної концепції дизайну садової ділянки, її розмірів тощо. Фруктові дерева з великою кроною, що дає затінок можна висаджувати в зоні відпочинку, кущі - вздовж огорожі, виноград - на пристінних ділянках, навколо малих архітектурних форм.
На невеликих присадибних ділянках вирощення врожаїв може бути успішно поєднано з задоволенням Ваших естетичних потреб шляхом застосування формового садівництва - вирощення плодових дерев, що щеплені на карликових підвоях, в різноманітних штучних формах (кордони, пальмети, піраміди, гірлянди тощо). Такі дерева мають декоративний вигляд цілий рік, раніше від звичайних починають давати плоди.
При посадці дерев потрібно звернути увагу на наступне:

 • Якість посадкового матеріалу
 • Cаджанці фруктових дерев мають бути одно-, дворічного віку, висотою (відповідно) 0,8 -1,2 м та 1,0 - 1,7 м, товщиною штамбика вище кореневої шийки 12 - 15 мм, мати добре розвинену кореневу систеиу, тобто при невеликому загальному об'ємі коренів, вони повинні бути тоненькими, короткими (10 -15 см.) і їх має бути дуже багато (немов щітка), не мати значних пошкоджень та підсушених частин. Кора штамба саджанця також не повинна мати зморщок. Саджанець має скинути листовий покрив природним шляхом. Коренева система якісного садженця має бути змоченою в спеціальну бовтанку, що містить матеріали живлення, антисептики, біостимулятори та гідроакумулятор.

 • Сезон посадки
 • Саджати рослини можливо в будь-яку пору року при умові виконання умов життєзабезпечення саджанця. Але найкращим сезоном посадки рослин, що походять з помірної зони (яблуні, грущі, більшість декоративних листяних і хвойні) є осінь. А такі традиційно південні культури, як наприклад, виноград - навесні.

 • Розміри ями
 • Розмір ями залежить від життєвої форми - кущ/дерево а також грунтових умов (якщо такі умови не задовільні, об'єм землесуміші повинен бути більшим. Мінімальний діаметер ями 70 см і 70 см в глибину

 • Відстань між деревами
 • Відстань між деревами залежить від розміру крони і зони живлення дорослої рослини в майбутньому. Для фруктових дерев можна говорити про наступні цифри - для дерев на карликових підвоях 0,6 - 1 м, для звичайних 4 х 6м. Для декоративних рослин до уваги береться також форма посадки (солітер, група, зелена огорожа)

 • Підготовка землесуміші
 • Значення землесуміші при посадці рослини важко переоцінити. Це чи не найголовніший фактор, що буде визначати розвиток рослини в найближчі роки. Землесуміш для всіх рослин повинна задовольняти наступним умовам:
  - бути водопроникною і водоємною
  - зберігати структуру для забезпечення гарної аерації грунту
  - бути гарним терморегулятором
  - і звичайно ж мати запас елементів живлення

Безперечно, дотриматися всіх умов досить складно, але майбутній сад того вартий. Тому, можливо, краще заручитися в цій справі підтримкою фахівців.
Ми здійснюємо посадку дерев за власною технологією, розробленою за результатами десятилітнього досвіду. Більш детально про неї ви можете прочитати тут.Головна

Посадка саду

Догляд за садом

Реалізуємо саджанці

Реалізуємо декоративні     елементи

Дизайн садових ділянок

Меблі для саду та вулиці

Ціни

Статті